معرفی وبسایت آفتاب رایانه

در ادامه روند معرفی وب سایت های برقی و الکترونیکی در کاراکیت ، قصد داریم به بررسی آفتاب رایانه بپردازیم.

دفتر این وب سایت که مشتمل بر یک فروشگاه و یک انجمن می باشد در شهر شیراز واقع شده است.

aftabrayaneh logo


هر چند آفتاب رایانه نسبت به رقبایی مانند ECA و Iranmicro و roboeq جدیدتر است، اما در همین چند سالی که از شروع به فعالیتش می گذرد، توانسته است نظر بسیاری از مشتریان را به خود جلب کند.

فروشگاه آفتاب رایانه


آفتاب رایانه در زمنیه تولید فعالیت نمی کند و در عوض اقدام به واردات گسترده قطعات و تجهیزات بسیار متنوع کرده که خیلی از آنها قبلا در بازار ایران موجود نبودند.

این استراتژی که متحورانه به نظر می رسد باعث جذب مشتریان فراوانی شده است. قیمت کالاهای این فروشگاه نیز بسیار مناسب بوده و کاملاً توانایی رقابت با سایر فروشگاه ها را دارد.

aftabrayaneh shop

اما یکی دیگر از نکات مهم درباره آفتاب رایانه چیزی نیست به جز آردوینو. با توجه به محبوبیت جهانی بردهای آردوینو و سادگی کار با آنها، چه از نظر برنامه نویسی و چه از نظر عدم نیاز به قطعات اولیه جهت راه اندازی ، آفتاب رایانه با اخذ نمایندگی آردوینو در ایران، اقدام به فروش بردهای اصلی و کلون شده و شیلدهاي مرتبط نمود. آفتاب رایانه در فروش پرینتر۳ بعدی و لوازم جانبی و مصرفی آن نیز فعالیت می کند.

انجمن آفتاب رایانه

برای پشتیبانی علمی از کالاها انجمن آفتاب رایانه با نشانی http://forum.arduino.ir نیز فعال شده است.

arduinoir

اما اگر در مقام مقایسه برآییم، این انجمن برای دستیابی به میزان محبوبیت انجمن های پرطرفدار برق و الکترونیک ایران، راهی دشوار در پیش دارد. تعداد موضوعات مطرح شده در این انجمن و همچنین تعداد شاخه ها و زیر شاخه های این انجمن موید همین مطلب است.

جمع بندی

برای جمع بندی، مانند معرفی و بررسی سایر سایت ها در کاراکیت به Alexa سری می زنیم. با وارد کردن آدرس اینترنتی آفتاب رایانه رتبه بسیار خوب ۷۳۸ در ایران ظاهر می شود و روند پیشرفت آن نیز کاملاً صعودی است.

این واقعیت نشان دهنده تلاش سخت و عزم جدی مجموعه آفتاب رایانه در جهت رسیدن به اهداف تعیین شده است و در صورتي که پشتیبانی فنی خود را بهبود دهد شاهد موفقیت بیشتری نیز خواهد بود.

karakit