وبسایت های مرتبط با الکترونیک

اگر از کسانی هستید که برای کار یا پروژه هایتان به طور مرتب قطعات الکترونیکی می خرید یا به دنبال مدارها و مطالب مرتبط می گردید، حتما با سایتهایی که در این زمینه فعال هستند آشنا هستید.

بعضی از این سایتها فروشگاه آنلاین دارند و بعضي مطالب آموزشی قرار می دهند و یا دارای انجمنهای گفتگو در زمینه برق هستند.

با توجه به افزایش تعداد این سایتها در سالهای اخیر، تصمیم گرفته ایم سایت هایی را که در این زمینه ها فعالیت می کنند در کاراکیت مورد بررسی قرار گیرند و به مخاطبان معرفی شوند. اولین وبسایتی که برای معرفی در نظر گرفته ایم eca.ir است که از نظر تعداد عضو و رتبه بندی در گوگل و الکسا اگر نگوییم اولین، حداقل یکی از اولین های ایران است.

ECA معرفی وبسایت

eca logo

فروشگاه آنلاین

eca.ir یکی از اولین سایتهایی هست که به صورت آنلاین اقدام به فروش قطعات الکترونیکی می کرد. اقلام فروشگاهECA به مرور زمان گسترش پیدا کرده و در حال حاضر تنوع قابل توجهی دارد.
اما اقلامی مانند ترانسفورماتور یا جعبه های مختلف به علت وزن زیاد و سختی در ارسال، ممکن است در فهرست فروشگاه جایی نداشته باشند.

دفتر اصلی فروشگاه در تبریز واقع شده، اما با توجه به تعداد زیاد مشتریان ساکن تهران، دفتری نیز در تهران تاسيس گردیده که امکان خرید برخی ماژول ها و تجهیزات را به صورت حضوری فراهم کرده است.

eca shop


یکی از ویژگی هایی که باعث شده فروشگاهECA از بسیاری از رقبایش متمايز شود، تولید بعضی هدر برد ها، ماژول ها و بردهای آموزشی است که یادگیری را برای مشتریان ساده کرده است.

ارسال سریع سفارش ها و روش های متنوع پرداخت و همچنين پشتیبانی مناسب از سایر ویژگی های خوبECA به شمار می رود.

انجمن قدرتمند

اما نقطه قوت این سایت در کنار فروشگاه آن، انجمن برق و الکترونیک است که در حال حاضر از فعال ترین و گسترده ترین انجمنهای برق آنلاین ایران به شمار می رود. تعداد شاخه ها و زیر شاخه های این انجمن بسیار متنوع بوده و همیشه کاربران با تجربه تر آماده پاسخگویی به سوالات کاربران تازه کار و راهنمایی و به اشتراک گذاشتن تجربیات و دانسته هایشان هستند.
انجمن eca یکی از مهمترین مراجع به اشتراک گذاری اطلاعات و آموزشها در خصوص میکروکنترلرهای موجود در بازار ایران است.
این انجمن قدرتمند بهترین تبلیغ برای محصولات فروشگاه است و باعث مي شود کالاهای فروخته شده نیز پشتوانه علمی و فنی لازم را داشته باشند و با این ترکیب، ECA هویتی فرای یک فروشگاه صرف داشته باشد.

جمع بندی

این سایت در زمان نوشته شدن این مطلب طبق برآورد سایت Alexa در رده ۶۲۹ پربازدیدترین سایتهای ایران قرار دارد که نشان دهنده موفق بودن آن در به ثمر رسیدن راهکارهاي اتخاذ شده است.
آخرین نکته ای که نباید از قلم بیفتد، قیمت بسیار مناسب اجناس است که کار رقبا را سخت تر می کند.
به عنوان جمع بندی مطالب عنوان شده باید بگوییم که ECA یکی از موفق ترین وب سايت های ایرانی در زمینه برق بوده و همچنان در حال ترقی و گسترش است. حضور چنین مجموعه ای در بازار الکترونیک باعث رقابتی شدن فضا شده و در نهایت به نفع مشتریان است.

karakit