Iranmicro معرفی وبسایت

قبلا در راستای معرفی وبسایتهای برق و الکترونیک ایرانی درباره سایت و فروشگاه ECA صحبت کردیم. یکی از وبسایتهایی که از لحاظ قدمت و ساختار و نوع فعالیت شباهت زیادی به ECA دارد وبسایت iranmicro.ir است ( با Iran-micro اشتباه نگیرید).

iranmicro logo


سایت www.iranmicro.ir دارای یک انجمن گفتگوی گسترده و یک فروشگاه آنلاین با محصولات متنوع است و میان مشتریان نامی کاملا آشنا است که دفتر مرکزی آن در میبد یزد قرار دارد. در ادامه به ترتیب فروشگاه و انجمن iranmicro را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

kavirelectronic فروشگاه


سایت فروشگاه iranmicro نام و دامنه ای مجزا به نام کویر الکترونیک دارد و نشانی اینترنتی آن http://kavirelectronic.ir است. این فروشگاه در کنار کلیه قطعات و ماژولهایی که عرضه می کند، بردهای آموزشی تولید خود را نیز برای فروش در اختیار مشتریان قرار می دهد که بیشتر آنها بردهای مبتنی بر میکروکنترلرهای ARM هستند. اما Iranmicro در کنار کویر الکترونیک یک فروشگاه اختصاصی برای فروش مینی کامپیوترها و مادربردهای صنعتی و لوازم جانبی آنها نیز دارد که نام آن کویر کامپیوتر است http://kavircomputer.ir .

kavirelectronic

یکی از نکاتی که در فروشگاه کویرالکترونیک به چشم می خورد نمایندگی رسمی و انحصاری Cubieboard در ایران است و در صورتی که به صفحه فروش cubieboard سری بزنید http://cubieboard.org/buy/ لوگوی کویرالکترونیک را بین سایر نمایندگی ها خواهید دید. برای کسانی که با این بردها آشنایی ندارند به اختصار باید بگوییم که از بردهای مجهز به میکروکنترلرهای پیشرفته ARM هستند و در انواع مختلف تولید شده و مانند یک مینی کامپیوتر با قابلیت نصب انواع سیستم عاملها قابل استفاده می باشند.

cubieboard iranmicro

Iranmicro انجمن

احتمالا تعداد اعضا و پست ها در انجمن Iranmicro به انجمن ECA نمی رسد. اما این مساله به معنی ضعیف بودن این انجمن نیست. شاخه های متنوع و پرسش و پاسخ های تخصصی از نقاط قوت انجمن Iranmicro به شمار می روند. همچنین بعضی مولفان دی وی دی های آموزشی که در فروشگاه کویرالکترونیک به فروش می رسند، در انجمن حضور دارند و می توانند پاسخ ابهامات یا پرسش های جدید اعضا را بدهند. بنابراین در مجموعه Iranmicro نیز انجمن پشتوانه خوبی برای فروشگاه به شمار می رود.

جمع بندی

وبسایت Iranmicro که بیش از 10 سال سابقه فعالیت دارد، در زمان نوشته شدن این مطلب در کاراکیت رتبه 2851 را در سایت Alexa دارا بوده و این در حالی است که فروشگاه آن به نام کویرالکترونیک در رتبه 4101 قرار دارد. حضور طولانی مدت این وبسایت در فضای اینترنت و به روز نگه داشتن فروشگاه و انجمن و تلاش این مجموعه برای رقابت با سایر فروشگاه های برق و الکترونیک آنلاین باعث شده است که فضا رقابتی شده و رقبا در تلاش باشند که محصولات و کیفیت خدمات رسانی را افزایش داده و قیمت ها را تا حد امکان پایین نگه دارند.

karakit